W CIENIU BLOKOWISK

W cieniu blokowisk
Kraków wprawdzie nie jest wielką metropolią, jednak nie brakuje w nim osiedli ze stosunkowo wysoką zabudową. Sporo takich blokowisk w ostatnim czasie powstało w bliższej i dalszej okolicy Skał Twardowskiego, gdzie znajduje się największy krakowski kamieniołom. I o ile dla osób pamiętających czasy jego świetności stał się on powszechnym elementem krajobrazu, to dla przyjezdnych jego istnienie może być zaskakujące. Zdziwienie wszystkich zapewne zaś sprawi fakt, W cieniu blokowisk iż na obszarze ograniczonym ul. Tyniecką, Norymberską i Wyłom opisano aż 17 jaskiń. A wieść niesie, że w jednej z nich swoje magiczne praktyki odbywał Pan Twardowski...
Gra rozpoczyna się przy starej pętli autobusowej zlokalizowanej na ul. Twardowskiego. W całości wiedzie przez niezabudowane tereny Zakrzówka; początkowo "szlakiem" wyznaczonym przez tamtejsze kamieniołomy, a dalej - znanym wśród krakowian parkiem powstałym na obszarze Skał Twardowskiego.

TEMAT PRZEWODNI: krasowienie w Skałach Twardowskiego
CZAS WYSTĄPIENIA: czwartorzęd, <1mln lat wstecz
ZAGADNIENIA TOWARZYSZĄCE: gzyms tektoniczny, kanał anastomotyczny
TEREN ROZGRYWKI: Kraków - Zakrzówek
MIEJSCE STARTU: Kraków, ul. Twardowskiego 119
MINIMALNA DŁUGOŚĆ TRASY: 5,3km

Zarówno cały plik, jak i żadna jego część nie mogą być w jakikolwiek sposób przetwarzane, kopiowane, ani przechowywane w dowolnej postaci dłużej niż 24 godziny od momentu jego zapisania bez pisemnej zgody Fundacji Geotyda.
Akceptuję powyższe warunki i pobieram.
Copyright 2015-2024 Fundacja Geotyda

Wszelkie prawa zastrzeżone
Geotyda na Facebooku
ŚWIAT KRAINA AKTUALNOŚCI O FUNDACJI WSPARCIE TWÓRCZOŚĆ DZIAŁALNOŚĆ STATUT