31 PAŹDZIERNIKA 2018

31 października 2018
Paragrafowa gra terenowa przygotowana dla uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. Część z nich to stali bywalcy wydarzeń organizowanych przez Fundację Geotyda. Dlatego też wszyscy przed startem zostali podzieleni tak, aby w każdym zespole znalazła się przynajmniej jedna osoba z "doświadczeniem". W trasę o długości ok. 16km wyruszyli także nauczyciele. Do ich zadań należał zarówno nadzór nad zespołami, jak i "zbieranie" tych spośród nich, które z jakiegoś powodu mogły nie przejść całego zaplanowanego dystansu. Okazało się to słusznym posunięciem, gdyż mimo fantastycznych warunków, metę osiągnęła jedynie połowa z 12 drużyn startujących spod dworca kolejowego w Krzeszowicach.
"Planszę" gry stanowiły okolice Krzeszowic. Zawierała ona atrakcję za każdym razem wywołującą największą frajdę - wielką dziurę w ziemi, jaką jest kamieniołom w Czatkowicach. Umieszczono na niej także inne obiekty antropogeniczne jak kamieniołom w Miękini z imponującymi ruinami młynów kamieniarskich, plac pra-żaby w Czatkowicach, cmentarz choleryczny w Dębniku, czy też muzea klasztorne w Czernej. 31 października 2018 I nawet jeśli ktoś wcześniej już je widział, to tym razem poznał je jako podpisane przez artystkę zwaną Złotą Polską Jesienią.
Ostatecznie jeden zespół uzyskał maksymalną ilość punktów; jak w zasadzie nigdy - był nim ten najszybszy. Na kolejne miejsca podium należało jednak zaczekać aż ostatni zespół dotrze na metę. Tym samym wszyscy, którzy ją osiągnęli otrzymali dyplomy oraz energetyzujące upominki ufundowane przez szkołę.
Copyright 2015-2024 Fundacja Geotyda

Wszelkie prawa zastrzeżone
Geotyda na Facebooku
ŚWIAT KRAINA AKTUALNOŚCI O FUNDACJI WSPARCIE TWÓRCZOŚĆ DZIAŁALNOŚĆ STATUT