4 PAŹDZIERNIKA 2018

4 października 2018
Mistrzostwa Polski Geotyda 2018 pod honorowym patronatem burmistrza gminy Krzeszowice - Wacława Gregorczyka oraz przeora klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej - o. Leszka Stańczewskiego. Do klasztoru w Czernej, gdzie stworzono biuro zawodów, zespoły zgłaszały się już od godziny 6. Tym razem nie rozdzielano ich na żadne kategorie, więc "cywile" startowali razem z klasami mundurowymi. Po niespełna godzinie i krótkiej odprawie wszyscy przygotowani byli do wyruszenia w teren. Zdziwili się jednak, gdy padła komenda nakazująca... wsiadanie do busów. Start tej edycji wyznaczono bowiem na Pustyni Błędowskiej. Tam więc dopiero otrzymywali kodeksy z opisem trasy długiej na ok. 30km.
4 października 2018
Uczestnicy zostali zatem zaskoczeni już na samym początku. I o ile pierwszy fragment trasy do Olkusza - wiodący skrajem pustyni, lasami i przedmieściami - nie był zbyt wymagający, to problemy rozpoczęły się w Srebrnym Grodzie. Wyznaczone tam zadania bowiem wymagały opracowania odpowiedniej strategii; liczyła się nie tylko spostrzegawczość, ale - w szczególności - umiejętność radzenia sobie w nieprzewidzianych sytuacjach. Dlatego też niektóre z zespołów szukały pomocy w miejscowym Urzędzie Miasta i Gminy. Rozgrywka na dobre rozpoczęła się jednak w Czernej. To tam zawarte zostały kluczowe pytania, które kształtowały przebieg dalszej trasy. Od początku wiadomo było, że meta znajduje się w klasztorze Karmelitów Bosych w Czernej, jednak możliwości dojścia do niego było kilka. Tu właśnie sprawdzana była słuszność obranej wcześniej strategii.
4 października 2018
Ostatecznie prawidłowy kod i tym samym maksymalną ilość punktów zdobyły 2 zespoły. O tytule mistrza zdecydowały więc 34 minuty; zdobyli go: Jakub Babski, Jan Babski, Przemysław Babski, Adrian Tkaczyk. Gratulacje! Zarówno zwycięzcy i ci, którzy stanęli na podium, otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów, gminę Krzeszowie oraz Starostwo Powiatowe w Olkuszu. Fundacja Geotyda składa serdeczne podziękowania dla tych instytucji oraz dla Województwa Małopolskiego, gdyż projekt zrealizowano ze środków finansowych Województwa Małopolskiego. Zapraszamy za rok!

Małopolska
Copyright 2015-2023 Fundacja Geotyda

Wszelkie prawa zastrzeżone
Geotyda na Facebooku
ŚWIAT KRAINA AKTUALNOŚCI O FUNDACJI WSPARCIE TWÓRCZOŚĆ DZIAŁALNOŚĆ STATUT