7 PAŹDZIERNIKA 2017

7 października 2017
III edycja Mistrzostw Polski Geotyda. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: marszałek województwa małopolskiego - Jacek Krupa, burmistrz gminy Krzeszowice - Wacław Gregorczyk oraz przeor klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej - o. Leszek Stańczewski. Na starcie zlokalizowanym przy czerneńskim klasztorze zjawiło się 18 zespołów. W przeciwieństwie do lat poprzednich, wszystkie drużyny w trasę wyruszyły jednocześnie. Dla klas mundurowych i uczniów maksymalna jej długość wyniosła ok. 18km, a dla rodzin - ok. 12km. Tradycyjnie jednak odległość, którą należy pokonać w przypadku dobrze wykonanych zadań, znali wyłącznie organizatorzy...
Rozgrywkę rozpoczęła komenda "start", po której uczestniczy jakby czekali na ruch przeciwnika. Niektórzy natychmiast ruszyli przed siebie i pomimo wspólnego początku rozeszli się w różnych kierunkach. Być może była to przemyślana strategia dla zmylenia przeciwnika, albo po prostu wynik podjęcia zbyt pochopnych decyzji. Inni zaś zaczęli analizować otrzymane materiały i dopiero po kilku minutach opuścili przyklasztorny parking. Czyja metoda okazała się lepsza pozostaje w sferze domysłów poszczególnych zespołów. Rąbka tajemnicy na pewno uchyliła końcowa klasyfikacja. Ta uzupełniana była, gdy na metę docierały kolejne drużyny. Ostatecznie dwa teamy zdobyły maksymalną ilość punktów, a różnica czasowa między nimi wyniosła 22 minuty. Tym samym zwycięstwo w Mistrzostwach Polski Geotyda 2017 w kategorii klasy mundurowe i uczniowie wywalczył zespół reprezentujący 7 października 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach w składzie: Jan Babski, Adrian Tkaczyk, Damian Brzeziński. Klasyfikację rodzinną wygrali zaś Joanna Brożek i Łukasz Brożek. Gratulacje!
Szczególne podziękowania należą się przeorowi klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej za - trzeci już raz z rzędu - nieocenioną pomoc i słowo skierowane do uczestników, Ranczu Artemida z Nowej Góry za przygotowanie kluczowego zadania oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego za ufundowanie nagród. Serdecznie zapraszamy na przyszłoroczną edycję!
Copyright 2015-2024 Fundacja Geotyda

Wszelkie prawa zastrzeżone
Geotyda na Facebooku
ŚWIAT KRAINA AKTUALNOŚCI O FUNDACJI WSPARCIE TWÓRCZOŚĆ DZIAŁALNOŚĆ STATUT