5 KWIETNIA 2017

5 kwietnia 2017
Rozpoczęcie Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych 2017, którego organizacja była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Województwa Małopolskiego oraz Gminy Krzeszowice; honorowy patronat nad nim objął Burmistrz Gminy Krzeszowice - Wacław Gregorczyk. Jego uczestnicy - 60 najlepszych dwuosobowych zespołów z całej Polski wyłonionych w trakcie ubiegłorocznych eliminacji - zostali oficjalnie przywitani przy remizie OSP w Lgocie przez wielkiego orędownika zdrowej rywalizacji, a zarazem sprawnej i gotowej do poświęceń młodzieży - generała broni Mieczysława Bieńka (byłego wiceszefa w Sojuszniczym Dowództwie Transformacyjnym NATO w Norfolk w Wirginii) oraz przez przedstawicieli Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie.
Po zakończeniu uroczystego otwarcia uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy, które wyruszyły na "rozpoznanie terenu". I tak podczas "Leśnego toru przeszkód" oraz "Testu wiedzy" mieli oni możliwość poznania Lgoty oraz sąsiadujących z nią leśnych połaci. Podczas następującego po nich "Marszobiegu na orientację" zaś zespoły pokonały ok. 19km trasę z metą w Czernej, a przebiegającą przez Płoki, Paryż, Filipowice i Miękinię. Nie był to koniec zmagań tego dnia, gdyż późnym wieczorem przy remizie OSP w Czernej rozegrano "O jeden most za daleko".
5 kwietnia 2017
Drugi dzień rozpoczął się bardzo wczesną pobudką, szybkim śniadaniem i przejazdem do Doliny Będkowskiej. Wykorzystując jej naturalne formy skałkowe, uczniowie wzięli udział w "Tylko dla orłów", "Przełęczy ocalonych" oraz "Pomocy przedmedycznej". W ich trakcie na twarzach zawodników pojawiało się coraz większe zmęczenie, jednak widmo powrotu do Czernej za dnia wyzwalało w nich dodatkowe siły. Tym samym otarli się o nieprzekraczalne dotąd granice swoich fizycznych ograniczeń. Mało tego - byli w błędzie, jeśli myśleli, że dzień dobiegł końca. Po zmroku bowiem piechotą przemieścili się z Czernej do nieczynnego kamieniołomu w Miękini, gdzie brali udział w "Rozwinięciu gaśniczym".
5 kwietnia 2017
Ostatni dzień tradycyjnie otwarł wczesny "alarm". Na plus zaliczyć należy krótką do pokonania drogę - południowo-zachodnie zbocze Doliny Czernki; na minus - niespotykaną o tej porze pogodę - opady śniegu. Dały się one solidnie we znaki podczas rywalizacji we "Wzgórzu 1308". Ostatnim jej punktem było "Strzelanie" odbywające się na strzelnicy w Paczółtowicach. Czyżby koniec? Tak, chwila oddechu, przejazd do Sali Kolumnowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach i uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród... i dedykowana dla wszystkich uczestników turniejowa piosenka w wykonaniu Karoliny Kramarz.
W ceremonii zakończenia turnieju udział wzięli: w imieniu JM Rektora Kujawskiej Szkoły Wyższej prof. Stanisława Kunikowskiego - Dyrektor Centrum Bezpieczeństwa Kujawskiej Szkoły Wyższej - Ireneusz Wieczorek, Marszałek Województwa Małopolskiego - Grzegorz Lipiec, Starosta Powiatu Krakowskiego - Józef Krzyworzeka, Komendant Powiatowy Policji - Maciej Woszczyna, Burmistrz Gminy Krzeszowice - Wacław Gregorczyk, wiceprzewodniczący rady miejskiej w Krzeszowicach - Artur Baranowski, Dyrektor Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu - Andrzej Osiniak, wiceprzewodniczący rady społecznej Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu - Grzegorz Małodobry, Drugi Batalion Polskich Drużyn Strzeleckich Brygady Południowej w Krzeszowicach, Prezes Miłośników Ziemi Krzeszowickiej - Zbigniew Durczok. Podczas uroczystości uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, uczestniczki (dodatkowo) czerwone korale - symbol Województwa Małopolskiego, nagrody za zwycięstwa w poszczególnych konkurencjach (http://edugrupa.pl/wyniki/) 5 kwietnia 2017 oraz nagrody za zdobycie podium w klasyfikacji generalnej ufundowane przez Kujawską Szkołę Wyższą we Włocławku oraz firmę RESCUE SYSTEM. I tak: III miejsce zajęli Tomasz Jagła i Mariusz Flasiński z XVI LO w Tarnowie, II - Krzysztof Major i Leon Nikolaidi z LO im. Jasińskiego w Warszawie; zwyciężyli zaś Artur Skrzypczak i Adrian Kowalczyk z ZSP w Białobrzegach. Nagrodzeni zostali także: najlepszy damsko-męski zespół w składzie Aleksandra Krupa i Marcin Talerczyk z ZST w Elblągu oraz najlepszy damski zespół - Zuzanna Konik i Joanna Ścibor z ZS w Iwoniczu.
Podziękowania należą się także darczyńcom, czyli: WATS, STOOR, PINPACK, VANTORO, RESCUE SYSTEM, GOPR Grupa Jurajska, OSHEE, EUROEXPRESS, HURTOWNIA MEGA KRZESZOWICE, PIEKARNIA OLKUSZ A. DĄBEK, EDEN SPRINGS, STANISŁAW PASTERNAK, FUNDACJA SANUS - DZIAŁAJĄCA PRZY ORNR W KRZESZOWICACH, OPERATOR DRONA PIOTR WOŹNIAK, OSP Lgota, OSP Czerna, OSP Nowa Góra, OSP Miękinia, OSP Siedlec, OSP Jeziorzany, KRZYSZTOF URBANIK, JOANNA SMÓŁKA, DOROTA MAREK.
Turniejowe zmagania obejrzeć można także na filmiku kręconym podczas niego, a dostępnym pod adresem: http://edugrupa.pl/turniej-klas-mundurowych/.

Małopolska
Copyright 2015-2023 Fundacja Geotyda

Wszelkie prawa zastrzeżone
Geotyda na Facebooku
ŚWIAT KRAINA AKTUALNOŚCI O FUNDACJI WSPARCIE TWÓRCZOŚĆ DZIAŁALNOŚĆ STATUT