Rozpoczęcie Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych 2017, którego organizacja była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Województwa Małopolskiego oraz Gminy Krzeszowice; honorowy patronat nad nim objął Burmistrz Gminy Krzeszowice - Wacław Gregorczyk. Jego uczestnicy - 60 najlepszych dwuosobowych zespołów z całej Polski wyłonionych w trakcie ubiegłorocznych eliminacji - zostali oficjalnie przywitani przy remizie OSP w Lgocie przez wielkiego orędownika zdrowej rywalizacji, a zarazem sprawnej i gotowej do poświęceń młodzieży - generała broni Mieczysława Bieńka (byłego wiceszefa w Sojuszniczym Dowództwie Transformacyjnym NATO w Norfolk w Wirginii) oraz przez przedstawicieli Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie.
Po zakończeniu uroczystego otwarcia uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy, które wyruszyły na "rozpoznanie terenu". I tak podczas "Leśnego toru przeszkód" oraz "Testu wiedzy" mieli oni możliwość poznania Lgoty oraz sąsiadujących z nią leśnych połaci. Podczas następującego po nich "Marszobiegu na orientację" zaś zespoły pokonały ok. 19km trasę z metą w Czernej, a przebiegającą przez Płoki, Paryż, Filipowice i Miękinię. Nie był to koniec zmagań tego dnia, gdyż późnym wieczorem przy remizie OSP w Czernej rozegrano "O jeden most za daleko".
Drugi dzień rozpoczął się bardzo wczesną pobudką, szybkim śniadaniem i przejazdem do Doliny Będkowskiej. Wykorzystując jej naturalne formy skałkowe, uczniowie wzięli udział w "Tylko dla orłów", "Przełęczy ocalonych" oraz "Pomocy przedmedycznej". W ich trakcie na twarzach zawodników pojawiało się coraz większe zmęczenie, jednak widmo powrotu do Czernej za dnia wyzwalało w nich dodatkowe siły. Tym samym otarli się o nieprzekraczalne dotąd granice swoich fizycznych ograniczeń. Mało tego - byli w błędzie, jeśli myśleli, że dzień dobiegł końca. Po zmroku bowiem piechotą przemieścili się z Czernej do nieczynnego kamieniołomu w Miękini, gdzie brali udział w "Rozwinięciu gaśniczym".
Ostatni dzień tradycyjnie otwarł wczesny "alarm". Na plus zaliczyć należy krótką do pokonania drogę - południowo-zachodnie zbocze Doliny Czernki; na minus - niespotykaną o tej porze pogodę - opady śniegu. Dały się one solidnie we znaki podczas rywalizacji we "Wzgórzu 1308". Ostatnim jej punktem było "Strzelanie" odbywające się na strzelnicy w Paczółtowicach. Czyżby koniec? Tak, chwila oddechu, przejazd do Sali Kolumnowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach i uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród... i dedykowana dla wszystkich uczestników turniejowa piosenka w wykonaniu Karoliny Kramarz.
W ceremonii zakończenia turnieju udział wzięli: w imieniu JM Rektora Kujawskiej Szkoły Wyższej prof. Stanisława Kunikowskiego - Dyrektor Centrum Bezpieczeństwa Kujawskiej Szkoły Wyższej - Ireneusz Wieczorek, Marszałek Województwa Małopolskiego - Grzegorz Lipiec, Starosta Powiatu Krakowskiego - Józef Krzyworzeka, Komendant Powiatowy Policji - Maciej Woszczyna, Burmistrz Gminy Krzeszowice - Wacław Gregorczyk, wiceprzewodniczący rady miejskiej w Krzeszowicach - Artur Baranowski, Dyrektor Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu - Andrzej Osiniak, wiceprzewodniczący rady społecznej Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu - Grzegorz Małodobry, Drugi Batalion Polskich Drużyn Strzeleckich Brygady Południowej w Krzeszowicach, Prezes Miłośników Ziemi Krzeszowickiej - Zbigniew Durczok. Podczas uroczystości uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, uczestniczki (dodatkowo) czerwone korale - symbol Województwa Małopolskiego, nagrody za zwycięstwa w poszczególnych konkurencjach (
http://edugrupa.pl/wyniki/)

oraz nagrody za zdobycie podium w klasyfikacji generalnej ufundowane przez Kujawską Szkołę Wyższą we Włocławku oraz firmę RESCUE SYSTEM. I tak: III miejsce zajęli Tomasz Jagła i Mariusz Flasiński z XVI LO w Tarnowie, II - Krzysztof Major i Leon Nikolaidi z LO im. Jasińskiego w Warszawie; zwyciężyli zaś Artur Skrzypczak i Adrian Kowalczyk z ZSP w Białobrzegach. Nagrodzeni zostali także: najlepszy damsko-męski zespół w składzie Aleksandra Krupa i Marcin Talerczyk z ZST w Elblągu oraz najlepszy damski zespół - Zuzanna Konik i Joanna Ścibor z ZS w Iwoniczu.
Podziękowania należą się także darczyńcom, czyli: WATS, STOOR, PINPACK, VANTORO, RESCUE SYSTEM, GOPR Grupa Jurajska, OSHEE, EUROEXPRESS, HURTOWNIA MEGA KRZESZOWICE, PIEKARNIA OLKUSZ A. DĄBEK, EDEN SPRINGS, STANISŁAW PASTERNAK, FUNDACJA SANUS - DZIAŁAJĄCA PRZY ORNR W KRZESZOWICACH, OPERATOR DRONA PIOTR WOŹNIAK, OSP Lgota, OSP Czerna, OSP Nowa Góra, OSP Miękinia, OSP Siedlec, OSP Jeziorzany, KRZYSZTOF URBANIK, JOANNA SMÓŁKA, DOROTA MAREK.