17 CZERWCA 2016

17 czerwca 2016
Pierwsze drużynowe zawody klas mundurowych "Wilczy Trop - szlakiem watahy" organizowane wspólnie z Europejskim Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa oraz gimnazjum w Golubiu-Dobrzyniu. Opierały się one na specjalnie przygotowanej paragrafowej grze terenowej wiodącej po Golubiu-Dobrzyniu. Honorowy patronat nad imprezą objął poseł na Sejm RP - Paweł Szramka oraz burmistrz Golubia-Dobrzynia - Mariusz Piątkowski. Głównym sponsorem imprezy była firma produkująca odzież wojskową - EKO-CHOT.
Na starcie stanęło 16 zespołów z 9 szkół mundurowych zlokalizowanych w województwie kujawsko-pomorskim. Młodzi mundurowcy na trasie liczącej niespełna 8km musieli wykazać się umiejętnością współpracy, koncentracją oraz spostrzegawczością. Mieli możliwość poznania przeszłości miasta, jeszcze zanim nazwa Golub-Dobrzyń na dobre zagościła w świadomości; spojrzenia na niego z góry oraz poznania zakamarków nieznanych nawet miejscowym. Pikanterii całej rywalizacji nadała gwałtowna ulewa; nie przerwała ona wprawdzie rozgrywki, ale zmusiła uczestników do pokazania ogromnego hartu ducha.
17 czerwca 2016
Poprawny kod uzyskały trzy zespoły, więc do klasyfikacji brano pod uwagę czas potrzebny do jego zdobycia. I tak najlepiej z zadaniem, z przewagą 20 minut nad drugim miejscem i 59 nad trzecim, poradziła sobie żeńska drużyna z Zespołu Szkół w Skępem w składzie: Agnieszka Boińska, Marta Dulska i Angelika Puchalska. Zwyciężczynie w nagrodę otrzymały puchary i sprzęt elektroniczny. Gratulacje! Obszerna relacja z zawodów dostępna jest na stronie gdgimnazjum.pl/pierwszy-druzynowy-turniej-klas-mundurowych-tropem-wilczym-szlakiem-watahy-za-nami-relacja-i-wyniki/.

fot. gimnazjum w Golubiu-Dobrzyniu
Copyright 2015-2023 Fundacja Geotyda

Wszelkie prawa zastrzeżone
Geotyda na Facebooku
ŚWIAT KRAINA AKTUALNOŚCI O FUNDACJI WSPARCIE TWÓRCZOŚĆ DZIAŁALNOŚĆ STATUT