8 KWIETNIA 2016

8 kwietnia 2016
Pierwszy dzień Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych - Ostróda 2016. Awansowało do niego 75 dwuosobowych zespołów z całej Polski. Główne przesłanie zawodów to szeroko rozumiana promocja służb mundurowych oraz integracja i wymiana doświadczeń pomiędzy szkołami ponadgimnazjalnymi prowadzącymi klasy o profilu mundurowym. Kulminację współzawodnictwa stanowiło wyłonienie najlepszej szkoły przygotowującej kandydatów do służby w wojsku, policji, straży granicznej i straży pożarnej. Dlatego też główny organizator - Europejskie Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa we współpracy z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Kujawską Szkoła Wyższą we Włocławku przygotowali szereg konkurencji sprawdzających nie tylko kondycję, ale również odwagę, wytrzymałość, hart ducha, a przede wszystkim braterstwo. Trwały one z niewielkimi przerwami przez 3 dni i 2 noce, z możliwością jedynie chwilowego "ogarnięcia się" w przerwach między nimi. Honorowy patronat nad turniejem objęli: Minister Obrony Narodowej, Rektor Komandor Wojskowej Akademii Technicznej, Rektor Akademii Obrony Narodowej, Rektor Kujawskiej Szkoły Wyższej, Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Urząd Miejski w Ostródzie, Związek Harcerstwa Polskiego – Chorągiew Warmińsko-Mazurska. Patronat medialny zaś "należał" do Radia Zet Gold.
8 kwietnia 2016
Fundacja Geotyda odpowiadała za przygotowanie i "obsługę" Wilczego Szańca - specjalnie przygotowanej paragrafowej grze terenowej prowadzącej po Ostródzie. Dla wielu uczestników okazał się on zupełną innowacją, tym bardziej, że konkurencja odbywała się po zachodzie słońca. Nocna Ostróda zatem, nawet dla miejscowych zespołów, stała się podobna do labiryntu dróg biegnących wśród ciemnych zakamarków... Zadanie było więc bardzo ciężkie do wykonania, jednak 3 zespoły uzyskały poprawny kod świadczący o pokonaniu zadanej wcześniej trasy. O zwycięstwie zadecydował zatem czas jej przejścia. I tak 3. miejsce zajęła ekipa B40 z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, oczko wyżej uplasowała się drużyna oznaczona jako B45 z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Krakowie, a najlepiej z zadaniem poradził sobie team C73 w składzie Kacper Dziedziak i Kamil Palewski reprezentujący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę upominki od sponsora - firmy NAVIO.
Najlepsza w całym turnieju okazała się - zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski oraz indeksy na bezpłatne studia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe ufundowane przez Kujawską Szkołę Wyższą we Włocławku, przechodnią tarczę z wygrawerowanym napisem "Najlepsza Klasa Mundurowa w Polsce" oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Wojskową Akademię Techniczną 8 kwietnia 2016 - drużyna z nr C67 w składzie Patryk Lewandowski i Radosław Schodowski z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim. O włos wyprzedzili oni zespoły oznaczone jako B57 (Mariusz Flasiński i Michał Tarczyński) z XVI LO im. AK w Tarnowie i A6 (Kamil Popiołek i Kamil Bryła) z I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu zajmujący najniższe miejsce na podium. Szersza relacja z zawodów, wyniki w poszczególnych konkurencjach oraz obszerna galeria zdjęć dostępne są na stronie edugrupa.pl/turniej-klas-mundurowych/.

fot. Europejskie Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa
Copyright 2015-2023 Fundacja Geotyda

Wszelkie prawa zastrzeżone
Geotyda na Facebooku
ŚWIAT KRAINA AKTUALNOŚCI O FUNDACJI WSPARCIE TWÓRCZOŚĆ DZIAŁALNOŚĆ STATUT